پدیدآوردن فضایی پرطراوت و زنده و بانشاط هدف جشنواره خانه بهار مشهد 1400 است
1399/09/16

به گزارش اداره امور هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، محراب اسدخانی افزود: جانمایی آثار فضای سبز، نیازمند الزامات فنی و تخصصی و علمی خاصی است که درکارگروه‌های تخصصی سازمان پارک‌ها و فضای سبز و توسط کارشناسان این سازمان صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: جشنواره خانه بهار در این دوره با چالش‌های متفاوتی نسبت به سال‌های گذشته روبرو است، شرایط اقتصادی نسبتا دشوار تا مسایل و سختی‌های مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا، مشکلاتی ایجاد کرده است ولی دبیرخانه با وجود چنین موانعی عملکرد رضایت‌بخشی داشته اما برای قضاوت صحیح باید تا پایان سال و مشاهده نتیجه این تلاش ها منتظر بمانیم.

اسدخانی اضافه کرد: خوشبختانه پس از گذشت سال‌ها، زیباسازی مناسبتی شهر مشهد در ایام نوروز؛ تبدیل به یک مطالبه‌ی عمومی و یک روند عادی شده است. به نظر بنده دانشگاه و دانشگاهیان می‌توانند نقش مهمی در امر پژوهش و یافتن استراتژی‌های کلی و راه حل‌هایی برای برون رفت از وضعیت موجود داشته باشند.

وی در پایان گفت: دبیرخانه جشنواره عملا نزدیک به نه ماه از سال در حال تدارک مقدمات آثار سال آینده یا در حال رتق و فتق مسایل مربوط به جشنواره‌ی سال گذشته است، بهتر است که این فعالیت دائمی دبیرخانه شکل رسمی‌تری به خود بگیرد تا بتوان با فراغ بال به برنامه‌ریزی بلندمدت برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره پرداخت.