فراخوان فضا آرائی شهری و آذین بندی نیمه شعبان

معرفی

«پیامبرگرامی اسلام (صلی‌الله علیه و آله و سلم)»:
افضلُ اَعمالٍ اُمّتی اِنتظارُ الفَرَج.
افضل اعمال امت من انتظار فَرَج و ظهور امام زمان علیه‌السلام است. (الشِّهاب فی‌الحِکَم و الآداب، ص ١٦)

میلاد حضرت ولی عصر (عجج) و حضور گسترده آحاد مردم در فضا آرایی و آذین بندی شهرها، از بی بدیل ترین، جلوه های شور و نشاط مومنانه و عرصه بروز ظرفیت های مردمی است.
هنوز دیر نپاییده ایامی که شور و شوق رسیدن به میلاد حضرت ولیعصر شادی و نشاط را در کوچه کوچه های شهر برای پیر و جوان زنده می کرد و چه خوب ایامی که مصداق این جمله بوده و هست انتظار عمل است، بی عملی نیست.

رویکرد فراخوان

سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد نیز به منظور ارج نهادن به این مهم و تشویق و حمایت از ایده ها و طرح های نو و مردمی، جشنواره فضا آرایی و آذین بندی شهری نیمه شعبان را برگزار می‌نماید.
از عموم تشکل ها، هیئات و گروه های مردمی برای حضور در این جشنواره دینی دعوت به عمل می‌آید با شرکت در این جشنواره مردمی به غنای محتوایی و شیوه های نو و جدید قوت بخشیده و با حضور در این جشنواره مردمی بتوانند شیوه های جدیدی را در فضاسازی شهری الگو سازی نمایند.

زمان بندی و شیوه نامه شرکت در فراخوان 

  •  گام اول؛ مطالعه فراخوان و بررسی محورهای جشنواره
  • گام دوم؛ ایده پردازی پیرامون طرح پیشنهادی
  •  گام سوم؛ مصور سازی ایده ها در قالب طراحی یا عکس از ماکت و نمونه
  • گام چهارم؛ ثبت نام در سایت جشنواره به آدرس artmashhadevent.ir
  • گام ۵؛ بارگذاری تصویر اثر حداکثر تا ۷ اسفند ماه ۱۴۰۰ (تا 10 اسفندماه تمدید شد.)
  • داوری آثار و انتخاب آثار برتر
  •  آثار ارسال شده در موعد مقرر٬ مورد ارزیابی و داوری قرار خواهد گرفت.

دریافت آثار

آثار ارسالی (که به صورت گروهی و در قالب تشکل ها٬ هیات مذهبی و گروه‌های مردمی ارسال گردیده اند) پس از داوری٬ در صورت کسب امتیاز لازم٬ ۳۰ تا ۶۰ درصد از هزینه اجرای طرح (صرفا در صورت اجرای طرح در سطح معابر شهری مشهد در ایام دهه مهدویت و نیمه شعبان ۱۴۰۰) مورد حمایت مالی سازمان فرهنگی شهرداری مشهد قرار خواهند گرفت.
( نواوری در ایده ها، مقرون به صرفه بودن، قابلیت تکثیر آسان، قابلیت نصب آسان، زیبایی و اصالت طرح آیتم های مهم در داوری آثار ارسالی می باشند)

اطلاعات تماس با دبیرخانه

سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، پس از بررسی و ارزیابی فضا آرایی ها و آذین بندی های انجام شده در سطح شهر، به تعدادی از برترین اجرا کنندگان، هدایای نفیسی اهدا می نماید.

جهت کسب هرگونه اطلاعات بیشتر یا سوال با شماره تماس:

۳۷۱۲۵۳۹۴ و یا از طریق شماره 09931917854 در فضای مجازی پیگیری فرمایید.