Skip to main content
اخبار

بررسی سوابق هنرمندان متقاضی شرکت در بخش یادمان‌های نوروزی

توسط 12 آذر 1400No Comments

به گزارش ستاد رسانه‎ای جشنواره بین‌المللی‌ هنرهای شهری مشهد، جلسه بررسی سوابق شرکت‌کنندگان در بخش یادمان‌های نوروزی جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد در خانه هنرمندان شهرداری برگزار شد. در این جلسه داوران بخش یادمان‌های نوروزی سوابق ارسالی هنرمندان و تصاویر نمونه‌کارهای ایشان را بررسی کردند.

دبیر جشنواره در ابتدای جلسه به اضافه‌شدن بخش بررسی سوابق هنرمندان در این دوره از جشنواره اشاره کرد و گفت: جلسه داوری بخش یادمان نوروزی از رویداد نوروزگان جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد امسال در دو مرحله برگزار می‌شود. مرحله اول داوری باتوجه‌به سوابق و تصاویر نمونه‌کارهای هنرمندان انجام می‌شود.

مهدی یک‌پسر افزود: تا این مرحله ۱۹۷ هنرمند یا گروه هنری سوابق و تصاویر نمونه‌کارشان را برای ما فرستاده‌اند. از این تعداد، هنرمندانی چندبرابر ظرفیت یادمان‌ها انتخاب می‌شوند تا ماکت طرح‌هایشان را بسازند و در بخش دوم داوری به رقابت بپردازند.

دبیر جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد ادامه داد: هنرمندانی که در این مرحله انتخاب می‌شوند، حتی در صورتی که اثرشان در بخش دوم داوری هم پذیرفته نشود، بازهم ۷ میلیون تومان برای هزینه ساخت ماکت و هدیه شرکت در جشنواره دریافت خواهند کرد.

یک‌پسر درباره شاخص‌های داوری جلسه امروز توضیح داد: در جلسه امروز داوری بر اساس سه شاخص صورت می‌گیرد؛ شاخص اول، توانمندی هنری افراد و گروه‌هاست که تا چه میزان در ایده‌پردازی خلاقیت دارند. شاخص دوم، توانمندی اجرایی است. سابقه اجرایی افراد ملاک انتخاب خواهد بود و آثار گذشته این هنرمندان بررسی می‌شود. شاخص سوم نیز به امکانات، تجهیزات و گروه سازنده هنرمندان اختصاص دارد. در نهایت اگر در یک نقطه مکانی دو هنرمند یا گروه هم‌امتیاز داشته باشیم، در آن وضعیت، بومی‌بودن ملاک انتخاب ما خواهد بود.

او در پایان جلسه اعلام کرد: نتیجه این جلسه را تا دو روز آینده اعلام خواهیم کرد. اواسط هفته آینده نیز جلسه اعلام و تعیین نقاط و سوژه‌های مربوط با هر گروه را خواهیم داشت. جلسه داوری بر اساس سوابق هنرمندان بخش دیوارنگاری نوروزی هم شنبه هفته آینده در همین مکان برگزار خواهد شد.

ثبت یک نظر