Skip to main content
اخباراعلام نتایج

معرفی 27 اثر برگزیده در بخش دیوارنگاری جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد

توسط 8 دی 140013 دی 14004 Comments

به گزارش ستاد رسانه‎ای جشنواره بین المللی هنرهای شهری مشهد، دیوارنگاری شهری در سال‌های اخیر به عنصری مهم در فرآیند استقبال از بهار در مشهد تبدیل شده است و بخش مهمی از پازل زیباسازی شهر در ایام نوروز را تشکیل می‌دهد. همین موضوع سبب شده تا مدیریت شهری در مشهد با رویکرد افزایش سطح کیفی آثار و تشویق هنرمندان به خلق آثار بدیع برای ترغیب هنرمندان به استفاده از نگاهی نو و خلاقانه در آثار ارسالی خود به این بخش از جشنواره توجه ویژه داشته باشد و این آثار را در دو قسمت مجزا شامل دیوارنگاری بر دیواره‌های مرتفع و دیوارنگاری بر دیوارهای کوچک بررسی کند. در قسمت نخست این بخش حدود 30 هنرمند برای طراحی و اجرای نقاشی بر دیوارهای بزرگ از پیش تعیین‌شده به رقابت پرداختند و در قسمت دوم این بخش که با عنوان دیوارنگاری بر دیوارهای کوچک شهری با تأکید دبیرخانه جشنواره بر استفاده از عناصر و نقوش ایرانی-اسلامی برگرفته از حرم مطهر رضوی برای زیباسازی هرچه بهتر دیوارهای و فضای شهری برگزار شد، بالغ بر 80 هنرمند  آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

هیئت‌داوران بخش دیوارنگاری شهری در جشنواره چهاردهم متشکل از «کریم اسکندری»، «علیرضا طاهری‌مقدم» و «مانلی رسولی» در روز 7 دی ماه، 346 طرح ارسالی به جشنواره را در دو بخش دیوارنگاری بر دیوارهای کوچک و دیواره‌های مرتفع بررسی و در مراحل مختلف به بحث پیرامون فرم، محتوا، ارزش زیبایی‌شناسی و ماندگاری مفهومی و بصری آثار ارسالی پرداختند.

در نهایت از میان طرح‌های ارسالی، 15 اثر در بخش دیوارنگاری بر دیوارهای مرتفع و 12 اثر در بخش دیوارنگاری بر دیوارهای کوچک شهری توسط هیئت‌داوران برای نقش بستن بر دیوارهای کوچک و بزرگ شهر در نوروز 1401 برگزیده شدند تا در سایه تلفیق ایده‌ها و طرح‌های جذاب با هنر هنرمندان مشهدی، شاهد نوروزی فرح‌بخش و بانشاط در شهر امام مهربانی‌ها باشیم.

4 Comments

ثبت یک نظر