Skip to main content
اخبار

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد؛ استقبال از بهار ۱۴۰۱ مبتنی بر برنامه‌های فرهنگی بوده است/ توزیع عادلانه المان‌های نوروزی در سطح شهر

توسط 20 فروردین 1401No Comments

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: طرح استقبال از بهار امسال مبتنی بر برنامه‌های فرهنگی بوده است و این موضوع مدنظر بود تا نقشه جامع فرهنگی مشهد ایجاد شود.

“فاطمه سلیمی”  درباره رویدادهای فرهنگی شهر در نوروز ۱۴۰۱، اظهار کرد: المان‌ها و پاویون‌های نوروز امسال چه در حوزه فرهنگی و چه در حوزه خدمات شهری به‌گونه‌ای ایجاد و نصب‌شد که بتوانیم در آینده نقشه جامع فرهنگی مشهد را داشته باشیم.

وی بابیان اینکه فرهنگ روح حاکم در برنامه‌های مدیریت شهری است، ادامه داد: به همین خاطر طراحی المان‌های خدمات شهری هم از ذیل نظر همان دبیری که المان فرهنگی را داوری کرده بودند، عبور کرد و تلاش کردیم بیشتر اقدامات در راستای این طرح و المان‌ها با یک نگاه فرهنگی واحد صورت پذیرد.

عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر مشهد بیان کرد: امسال نظارت همکاران فرهنگی بر المان‌ها باعث شد تا محتوای این رویدادهای فرهنگی غنا پیدا کند؛ همچنین رویدادهای مختلف خانوادگی و شاد مانند اتوبوس گردشگری را داشتیم.

سلیمی ضمن اشاره به تعاملی بودن المان‌های سطح شهر، عنوان کرد: المان‌های تعاملی بهانه خوبی برای حضور خانوادگی زائران و مجاوران بود تا در فضای مناسب ایجادشده لحظات خوبی را داشته باشند.

وی با یادآوری اینکه بیش از ۳۰ درصد المان‌های در حاشیه شهر قرار گرفتند، گفت: دو حوزه خدمات شهری و فرهنگی، این المان‌ها را در مناطق حاشیه شهر با در نظر گرفتن محل‌های تجمع و رفت‌وآمد زائرین جانمایی کردند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد عنوان کرد: طی جلسه‌ای که با بانوان شوراهای شهر کشور در تهران داشتیم، همگی از المان‌ها و فضاسازی مشهد صحبت می‌کردند و از همین رو ما باید دید سایر افراد ازجمله زائران را در حوزه فضا آرایی داشته باشیم.

سلیمی در خصوص بحث اسکان زائران نیز عنوان کرد: در سال‌های گذشته، سامانه ۱۳۷ فقط پاسخگویی مراکز اسکان شهرداری را داشت ولی امسال با توجه به حضور تعداد زیاد زائران بعد از کرونا، دوستان ما تلاش مضاعف داشتند تا اطلاع‌رسانی کامل‌تری انجام شود.

وی در پایان گفت: از همه بخش‌های مدیریت شهری بابت زحمات بی‌دریغشان تشکر می‌کنم؛ همچنین تشکر ویژه‌ای از خانواده‌های مجموعه ‌های فرهنگی و شهرداری که همراه همسرانشان بودند، دارم.

یس

ثبت یک نظر